in ,

LoveLove CryCry OMGOMG AngryAngry CuteCute WTFWTF LOLLOL

סיכום All My Sons by Arthur Miller | סיכום לבגרות בספרות אנגלית מודול F

רקע

המחזה עוסק בבעיות מוסריות ודילמות שעימם מתמודדים אנשים שחיים בחברה קפיטליסטית כמו ארה”ב והמתח שקיים בין הדאגה שאדם דואג למשפחתו והדאגה לחברה כולה.

המחזה עוסק במשפחת קלר (ג’ו קלר, אשתו קייט ובנם כריס) האמידה שמתגוררת בפרברי עיירה אמריקאית ששמה לא מוזכר. הם גרים בבית נוח שמספק להם הרגשת בטחון. הם מוצגים כמשפחה נחמה ואוהבת ששכניהם מחבבים.

קלר ושכנו, סטיב דיוור, היו שותפים במפעל ייצר. משפחותיהם היו קרובות ובניהם כריס קלר וג’ורג’ דיוור היו חברים. לארי קלר היה מאורס לאן דיוור, ביתו של סטיב. כשמלחמת העולם ה-2 החלה. כל שלושת הצעירים גויסו לצבא ונשלח להלחם עבור מולדתם.

במהלך המלחמה, המפעל של ג’ו וסטיב זכה בחוזה עם הצבא כשהוא סיפק להם ראשי צילינדר לחייל האוויר. בוקר אחד, התגלה קו ייצור שלם של ראשי צילינדר פגומים סטיב שהיה תחת לחץ עצום מצד הצבא לשלוח עוד ראשי צילינדר, התקשר לג’ו שהיה עדיין בבית ושאל אותו מה עליו לעשות. ג’ו אמר לו לכסות את הסדקים בצילינדרים ולשלוח החלקים הפגומים לצבא. סטיב היה עצבני בקשר לכך שהוא לבד במפעל, אך ג’ו אמר לו שהוא חולה בשפעת והוא לא יכול להגיע למפעל.קלר הבטיח לקחת את ההחלטה, כך שסטיב שלח את ראשי הצילינדרים הפגומים.

המטוסים עליהם הורכבו ראשי הצילינדרים הפגומים התרסקו ונהרגו 21 טייסים. סטיב וקלר נעצרו והורשעו. קלר ערער על הרשעתו. הוא הכחיש את שיחת הטלפון עם סטיב וטען שהוא לא ידע כלום על ראשי הצילינדרים הפגומים. בית הדין לערעורים האמין לגרסתו והוא זוכה. קלר זכה מחדש בחופש שלו וחזר לביתו. הוא המשיך לעבוד, פיתח ושיפר את המפעל. סטיב נשאר בכלא וילדיו ניתקו עימו כל קשר.

לארי שהיה טייס קרא על משפטו הראשון של אביו שבו הוא הורשע בעיתון. הוא נמלא זעם ובושה והרגיש שהוא לא יכול להתמודד עם עמיתיו הטייסים. הוא כתב מכתב לאן שבה אמר לה שהיא לא צריכה לחכות לו. הוא אז יצא למשימה וריסק את מטוסו. הוא דווח כנעדר.

המחזה

מערכה ראשונה

המחזה מתחילה שלוש שנים אחרי ההתרסקות. כריס הזמין את אן לבית הקלרים. הוא מתכוון להציע לה נישואים אחרי שהם התכתבו בשנים האחרונות. אבל, עליהם להתמודד עם בעיה כי קייט מתעקשת שלארי עדיין בחיים. האמונה שלה מתחזקת בשל העובדה שנשבר העץ שניטע לזכרו של לארי  בסופה של אותו הבוקר ובשל העובדה שאן לא נישאה עדיין. קייט גם ביקשה מפרנק שהוא שכן שלהם להכין הורוסקופ ללארי כדי לגלות האם היום שבו לארי היה יום המזל שלו. כריס וקלר מאמינים שלארי מת אבל הם מפחדים להתעמת עם קייט וגרמו שלארי יחזור. כריס יודע שאם היא תמשיך להאמין בזה, הוא לא יוכל לשאת את אן שהייתה ארוסתו של לארי.  כריס מאיים לעזוב את הבית ואת העסק המשפחתי אם הוא לא יוכל להתחתן, וקלר מבטיח לעזור לו. בשיחה עם אן, קלר מבקש ממנה שתאמר לאביה שמחכה לו משרה במפעל ברגע שישתחרר מהכלא. קלר נדהם לשמוע שאן ואחיה ניתקו כל קשר עם אביהם. בסוף המערכה, ג’ורג’, אחיה של אן, שהוא עורך דין, מתקשר מקולומבוס היכן שסטיב עצור לומר לאן שהוא בא לדבר עימה. קייט מזהירה את קלר שעליו להיות חכם.

מערכה שנייה

ג’ורג’ מגיע לבית הקלרים אחרי שביקר את אביו בכלא בפעם הראשונה. הוא בא לאביו כדי לומר לו שביתו האהובה עומדת להתחתן.  במהלך הביקור, סטיב סיפר לבנו את גרסתו למה  שקרה באותו היום במפעל ושכנע אותו שגרסתו היא האמיתית.

ג’ורג’ רוצה למנוע את חתונתם של אן וכריס כי הקלרים כבר לקחו הכול ממשפחתו ואן היא הדבר היחיד שהם לא עומדים לקבל. בוויכוח עם כריס, ג’ורג’ מנסה להוכיח שאביו שהיה אדם קטן ומפוחד שלא יכול היה להחליט על כלום בעצמו, לא יכול היה לפעול לבד. קייט עם רחמים וסימפטיה וקלר עם בטחון עצמי וחברותיות מצליחים לרכך את ג’ורג’. הוא מקבל לגמרי את גרסתם לגבי האירועים, כאשר קייט בפליטת פה אומרת שקלר לא היה חולה מעולם ב 15 השנים האחרונות. קלר מנסה לתקן את פליטת הפה ע”י כך שהוא מזכיר לה את היום שבו הייתה לו שפעת במלחמה אך זה מאוחר מדי. ג’ורג’ שוב משוכנע שאביו אמר לו את האמת ושקלר היה אחראי למשלוח החלקים הפגומים. הוא רוצה שאן תעזוב עימו. כך רוצה גם קייט שכבר ארזה את חפציה של אן. אבל, אן מחליטה להישאר ומלווה את אחיה למונית שמחכה לו בחוץ.

כשהוא לבד עם הוריו, כריס דורש הסברים מאימו לגבי התנהגותה. היא אומרת לו שהוא לעולם לא יכול לשאת את אן בשל העובדה שהיא של לארי ולארי יחזור. היא אומרת לכריס שהוא חייב לחכות ללארי לנצח כי אם לארי מת אז אביו אחראי למותו. כריס שביטחונו בחפות אביו מתערערת והוא מוצא את הסבריו של אביו בלתי מתקבלים. הוא מאשים את אביו בהיותו לא אנושי ורוצח ותוהה מה עלי לעשות עימו. לבסוף, כשהוא מלא ברגשות אשם וכאב הוא בורח מהבית.

מערכה שלשית

המערכה מתרחשת בשתים לפנות בוקר. כריס מחוץ לבית, ואימו יושבת בחצר ומחכה לו. אן בחדרה במשך שעות. כשקלר מגיע לחצר הוא מבקש את עצתה בנוגע למה לעשות והיא מציעה לו לומר לכריס שהוא מוכן ללכת לכלא בשל מעשיו.מדוע

היא מבטיחה לקלר שכריס יסלח לו ולא יבקש ממנו ללכת לכלא. אבל, קלר לא מבין מדוע בנו צריך לסלוח  לו. כל מה שהוא עשה היה עבור משפחתו. ואם יש משהו עליון למשפחה, הוא אומר, הוא יכניס לעצמו כדור בראש.

אן מגיעה כדי לומר לקייט שהיא רוצה לעשות עסקה עימה: היא לא תאמר מילה על אשמתו של קלר וקייט בתמורה תאמר לכריס שלארי מת. קייט מסרבת לעסקה כשהיא מתעקשת שבנה חי. אן מבקשת מקלר לצאת ומראה לקייט את מכתבו של לארי. המכתב הוא מכתב התאבדות שמאשרת את פחדיה של קייט שאכן קלר אחראי למות לארי. כריס חוזר לבית הוא אומר שהחליט לא לשלוח את אביו לכלא כי הוא נהייה מעשי. הוא לא רואה שום סיבה להעניש את אביו כי לא יהיה בכך שום הישג. אבל, הוא עוזב לבד בלי אן בגלל שהוא יודע שהיא תמיד תאשים אותו בכך שלא עשה כלום בנוגע לאביו. אן שרוצה להגן על אושרה העתידי, מראה את המכתב לקלר, אבל כריס קורא אותו בקול ולבסוף קלר מבין שבעיני לארי ומבחינה מוסרית, הטייסים המתים היו בניו ושהוא היה אחראי לבטיחותם. הוא אומר שהוא נכנס לבית כדי לקחת ז’קט לכלא שם הוא יסגיר את עצמו. נשמעת ירייה, קלר ירה בעצמו.

הדמויות

ג’ו קלר

קלר הוא כמעט בן 60. הוא החל את חייו כעני והחל לעבוד כבר בגיל 10.הוא מימש את החלום האמריקאי: מפועל הפך לבוס ולבעלים של מפעל משגשג. הוא אדם לא משכיל שנשען על ניסיון חיים והגיון כשעליו לקבל החלטות. הוא אב ובעל טוב ואוהב וכן הוא מפרנס טוב שמאמין שאין שום דבר יותר חשוב מהמשפחה. הוא איבד את בנו לארי שהיה טייס במהלך מלה”ע השנייה ורוצה שבנו השני, כריס, ירש את העסק אותו בנה בחדווה ובלי לחוש בושה. הוא אדם שקל לחבב, נאהב ע”י שכניו וילדיהם  שחשים בבית בחצר האחורית שלו. קלר נוטה להימנע מעימותים ומפיג מתח ע”י צחוק ובדיחות.

כדי להגן על הישגי חייו, משפחתו והעסק המשפחתי, הוא מבצע פשע: במלה”ע ה2, משלוח שלם של ראשי צילינדר יצא סדוק מקו הייצור. קלר מפחד שהחוזים שלו עם הצבא יבוטלו והעסק ייהרס. לכן, הוא מורה לשותף שלו לכסות את הסדקים ולשלוח לצבא את החלקים הפגומים. זה גורם למותם של 21 טייסים בהתרסקות מטוסיהם.

במשפט הוא מכחיש שנתן הוראה טלפונית ובכך בוגד בחברו ובשותפו, סטיב דיוור, שהוא היחיד שנענש עבור הפשע הזה.  השקפת עולמו של קלר היא צרה והוא לא מבין את אחריותו לטייסים ולחברה שבה הוא חי. הוא טען שהוא נהג שונה מאנשי עסקים שהרוויחו כסף במהלך המלחמה.

אחרי שהוא קרא את מכתב ההתאבדות של לארי, הוא מבין שלארי התאבד בשל הפשע שהוא ביצע. באותו הרגע, הוא מבין את העצימות של פשעו ויורה בעצמו.

קייט קלר (האם)

קייט היא בתחילת שנות החמישים שלה. היא קודם כל אם אוהבת שרוצה להגן על שלימות משפחתה. היא אישה שמסוגלת להראות סימפטיה רבה לאחרים אך היא משתמשת בזה כדי לתמרן אנשים כמו את ג’ורג’, לדוגמא. היא אישה אינטליגנטית עם אינסטינקטים חדים כשבעלה מסתמך על חוכמתה.

קייט יודעת שקלר אשם אך היא משקרת בנוגע לכך כדי להגן עליו ועל הנוחות שבה היא חייה. כתוצאה מכך, היא מסרבת להאמין שבנה לארי שדווח כנעדר לפני שלוש שנים, מת. במוחה, אם לארי מת אזי אביו הרג אותו והיא לא יכולה לקבל זאת. לפי תפיסת עולה אלוהים לא ירשה לאב להרוג את בנו. זו גם הסיבה שהיא מסרבת להרשות לכריס להתחתן עם אן שהייתה ארוסתו של לארי. היא נראית די לא הגיונית בניסיונותיה למצוא סימנים שיתמכו באמונתה שלארי בחיים: היא מאמינה בחלומות ופונה לאסטרולוגיה. היא ממשיכה לנסות להגן על קלר עד הסוף כשהיא מתחננת לכריס שלא יקח אותו למשטרה.

כריס קלר

בנם של הקלרים. הוא בן 32 ודומה מבחינה פיזית לאביב. כמו אביו, הוא שונא עימותים ולכן מחביא את כוונותיו לשאת את אן מאימו. לכן הוא משקר לאן בכך שהוא אומר לה שהשכנים שכחו מהמשפט של האבות שלהם ומההרשעה של אביה. הוא אדם טוב ובן אוהב שעובד בעסק של אביו למרות שהוא לא אוהב כל כך את העסק רק כי הוא יודע שאביו מצפה לזה ממנו. הוא מעריץ את אביו בשל האומץ שגילה מול שכניו אחרי שחרורו מהכלא.

כריס מוצג  כאידיאליסט: הוא מעודד את ג’ים לעסוק במחקר למרות שכלכלית זה פחות משתלם מאשר להיות רופא, הוא נלחם עבור ארצו במלחמה, נפצע ואיבד הרבה מאנשים, הוא קיווה שאחרי המלחמה אנשים יהיו טובים יותר ואחראים יותר זה כלפי זה, כמו שהיו חייליו, אך הוא חש שהוא לא ראוי לאהבתה של אן כי הוא הצטרף לעולם החומרני כשהוא הלך לעבוד עבור אביו.

סו, שכנתו, מאשימה אותו באידיאליזם צבוע וכריס עצמו מודה שהוא אדם מעשי שלא רוצה את שמו על החברה אבל הוא לוקח כסף מהעסק למרות שהוא חושד שזה לא כסף נקי. הוא מעדיף שלא לעסוק בחשדותיו. כשמגלה הפשע של קלר, הוא מתעמת עם אביו ומאשים אותו שהוא גרוע מחיה אבל אחרי כמה שעות שהוא חושב על כך, הוא מחליט שלא להסגיר את אביו בשל העובדה שלא יצא מזה כלום כי עוד אנשי עסקים שעו כסף במהלך המלחמה. רק אחרי שהוא קורא את מכתבו של לארי, הוא מוכן להסגיר את אביו לזרועות החוק. כשאביו יורה בעצמו, הוא נמלא ברגשות אשמה וחרטה.

אן דיבר

אן בת 26. היא ביתה של סטיב דיבר וארוסתו של לארי. היא אישה צעירה וחזקה. היא הפנתה את עורפה לאביה אחרי ההרשעה והתאבדותו של לארי כדי לגור בניו יורק ומצאה שם עבודה. היא מתחילה להתכתב עם כריס ובאה לבית הקלרים לפי הזמנה של כריס בכוונה להתחתן. היא לא פוחדת להתעמת עם קייט ולומר לה שהיא לא ממתינה ללארי ויודעת שהוא מת.

אן יודעת שלארי מת במשך זמן רב כי הוא כתב לה על כוונתו להתאבד. היא לא חשפה את המידע הזה בפני הקלרים כי היא חסה על רגשותיהם ולא רצתה שהם ידעו  למה הוא מת. אחרי שפשעו של קלר מתגלה, היא מוכנה לעשות עסקה עם קייט:

היא לא תעשה כלום בקשר לקלר אם קייט תאמר לכריס שהיא יודעת שלארי מת ואז יתאפשר לה להתחתן איתו. כשקייט ממשיכה בסירובה, היא מראה לקייט את מכתבו של לארי. כשכריס מודיע שהוא עוזב בלעדיה, בשל העובדה שהיא תאשים אותו שלא הסגיר את אביו, היא מראה לו את מכתבו של לארי. באותה דרך היא גם גורם להתאבדותו של קלר.

ג’ורג’ דיבר

ג’ורג’ הוא הבן של סטיב דיבר ואחיה של אן. הוא חוזר מהמלחמה שם נפצע, לומד משפטים ונהיה עו”ד.

הוא ניתק את קשריו עם אביו לאחר שזה הורשע.

הוא מגיע לקלרים אחרי ביקורו הראשון אצל אביו הכלוא כבר שלוש שנים.הוא רוצה לבקר את אביו כדי לבשר לו על חתונתה הקרובה של אן. אחרי שהוא מקשיב לאביו, הוא מרגיש אשמה בשל יחסו כלפי אביו. הוא כועס על קלר על שבגד באביו והפך שעיר לעזאזל. הוא מגיע לקלרים כדי למנוע מאן להתחתן עם כריס כי קלר הרס את משפחתם.

קלר וקייט מפחדים מג’ורג’ בשל היותו עו”ד שיכול לפתוח מחדש את המקרה. הם מצליחים לנטרל אותו בטוב לב, תוכניות לעתיד וזיכרונות מהעבר שמוכיחים שסטיב מעולם לא לקח אחריות על טעויותיו. פליטת הפה של קייט כשהיא אומרת שקלר לא היה חולה ב 15 השנים האחרונות, חושפת את האמת על אשמתו של קלר. למרות שג’ורג יודע עכשיו שקלר שיקר במשפט והיה אחראי כמו אביו למות הטייסים, הוא לא מצליח לשכנע את אן לעזוב עימו.

ד”ר ג’ים בייליס

ג’ים הוא שכן של קלר שחי עם אש בהם תו סו ומשפחתם בבית שהיה שייך לדיברים. הוא אוהב לעסוק במחקר ומתגעגע לימי

בהם עסק בכך. הוא לא עסק בזה כי אשתו דרשה שיעבוד כרופא שמטפל באנשים שהם לא חולים ממש כדי שירוויח כסף. לג’ים היו פעם אידיאלים אבל הוא נאלץ להתפשר.הוא שכן טוב שעוזר לשכניו. לדוגמא, הוא אוסף את ג’ורג’ מהתחנה ובודק מה עם קייט באמצע הלילה. הוא לא שיפוטי והוא לא שופט את קלר למרות שהוא יודע על הפשע זמן רב.

סו בייליס

סו היא אישתו של ג’ים. יש לה שליטה בבעלה כי היא תמכה בו כשעבדה כאחות כשהוא למד רפואה. היא תאוות בצע שלא רוצה שבעלה יעסוק במחקר כי השכר נמוך. היא מעדיפה שבעלה יחזיק בידי לקוחות שמשלמים בעין יפה למרות שהם לא באמת חולים. היא מעשית ולא אידיאליסטית. זו הסיבה שהיא מבקשת מאן שתעבור רחוק מהשכונה כך שכריס לא יכולה להשפיע על בעלה לחזור למחקר. היא מרגישה בבית בחצר של הקלרים אך היא סולדת מהעובדה שג’ים מעדיף לעזור לקלרים מאשר להסיע אותה לחוף היא אישה קנאית ומרירה.

פרנק לובי

פרק הוא אחד משכניו של קלר. הוא מאמין באסטרולוגיה בשל העובדה שהוא לא גויס כי היה צעיר בשנה מגיל הגיוס. בעוד שכריס, לארי וג’ורג’ נלחמו מעבר לים, פרנק התחתן יש לו שלושה ילדים והוא שילם משכנתא על הבית.

פרנק התבקש ע”י קייט להכין הורוסקופ עבור לארי וכשהוא מגיע עם תוצאות ההורוסקופ, המתח מגיע לשיאו.

לידיה לובי

היא אשתו של פרנק. היא הייתה חברתו של ג’ורג’ אבל כשהוא התגייס, היא ויתרה עליו והתחתנה עם פרנק ויש לה שלושה ילדים. היא אדם חיובי שמבינה מעט על העולם מחוץ לביתה.

ברט

ברט הוא ילד בשכנה שאוהב לשחם בחצר של קלר היכן שיש כלא דמיוני במרתף כאשר קלר הוא השוטר הראשי. הוא מגביר את הדימוי של קלר כטיפוס אהוב.

All My Sons

A Short Summary

Background

The plays  deals with the moral problems and dilemmas that face people who in a capitalistic society like America, and the tension that exists between the concern a person feels for one’s own family and the responsibility one should have for society as a whole.

The play introduces the Keller family (Joe Keller, his wife Kate and their son Chris), a well-to-do family that lives in the suburbs of an American town in a comfortable house that provides a sense of security. They are presented as a nice, loving family who are liked by their neighbors.

Keller and his neighbor, Steve Deever, were partners in a manufacturing factory.  Their families were close and their sons, Chris Keller and George Deever, were friends. Larry Keller, the other Keller son, was engaged to Ann Deever, Steve’s daughter. When Second World War broke out all three young men were drafted and went to fight for their country.  

During the war, Joe and Steve’s factory had a contract with the army, supplying cylinder heads to the Air Force. One morning, a batch of defective cylinder heads came out of the process. Steve was under tremendous pressure from the army to ship out more and more cylinder heads, called Joe, who was still at home, and asked him what should he do. Keller told Steve to cover up the cracks and ship the defective parts out. Steve was nervous about doing it alone, but Joe told him that he had the flu and could not come to the factory. Keller promised to take responsibility, so Steve shipped out the cracked cylinder heads.

The planes in which threes cylinder heads had been installed crashed, killing 21 pilots. Both Steve and Joe were arrested and convicted, but Joe appealed. He denied Steve’s phone call and claimed he knew nothing about the cracked cylinder heads. The appeal court believed him and he was exonerated. Keller regained his freedom and returned home. He continued to work, develop and improve his plant. Steve remained in jail, and his children cut off all relations with him.

Larry, who was a pilot, read about his father’s first trial and conviction in the newspaper. He was filled with rage and shame and felt he could not face his fellow pilots. He wrote a letter to Ann telling her that she must not wait for him. He then went out on a mission and crashed his plane. He was reported missing.

The Play

Act 1

The play starts three years after the crash. Chris has invited Ann to the Kellers’. He intends to propose to her after they have been corresponding for the last few years. However, they face a problem because Kate insists than Larry is still alive. Her belief is strengthened by the fact that Larry’s memorial tree broke down in a storm that morning, and by the fact that Ann is still unmarried. Kate has also asked Frank, their neighbor, to prepare a horoscope for Larry in order to find out if the day when Larry disappeared was his favorable day. Chris and Joe believe that Larry is dead, but they are afraid to confront Kate and have let her believe that Larry is coming back. Chris knows that if she continues to believe so, he will not be able to marry Ann, who was Larry’s fiancée. Chris threatens to leave home and business if he cannot get married and Joe promises to help him. In a conversation with Ann, Joe asks her to tell her father that he has a job for him when he comes out of jail. Joe is astounded to hear    that Ann and her brother have cut off all relations with their father. At the end of the first act, George who is a lawyer now, calls from Columbus, where his father, Steve, is imprisoned, to tell Ann that he is coming over. Kate warns Joe that he must be smart.

Act 2

George comes to the kellers’ after visiting his father in prison for the first time. He went there to tell his father that his beloved daughter was getting married. During the visit, Steve told George his version of what had happened that day in the factory, and convinced him that his version was the true one. George wants to prevent Ann and Chris’s wedding because the Kellers have taken everything from his family and Ann is the one thing they are not going to have. In an argument with Chris, George tries to prove that his father, the frightened little man who could not decide anything by himself, could not have acted alone. Kate, with her pity and sympathy, and Keller with his confidence and friendliness, manage to disarm George. He completely accepts their version of the events, when Kate accidently says that Joe has not been sick in fifteen years. Joe tries to cover up her slip of tongue by reminding Kate of the day he had the flu during the war, but it is too late. George is again convinced that his father t told the truth and that Joe was responsible for shipping out the cracked cylinder heads. He wants Ann to leave with him. So wants Kate. She has already packed her bag, but Ann chooses to stay. She accompanies her brother to the cab that is waiting for him.

Alone with his parents, Chris demands an explanation from his mother for her behavior.  She tells him that he can never marry Ann because she is Larry’s girl and Larry is coming back. She tells Chris that he must wait for Larry forever and ever until he comes, because if Larry is dead, then his father killed him. Chris, whose confidence in his father’s innocence has already been shaken, not turns angrily to his father. He want know exactly what happened on that day, but finds Joe’s explanations unacceptable. He accuses his father of being inhuman and a murderer and wonders what he should do with him. Finally, full of guilt and pain, he runs away.

Act 3

This act takes place at two o’clock in the morning. Chris is gone, Mother is sitting in yard waiting for him, and Ann is in her room which she has not left for hours. When Joe comes show that he is ready to go to jail for what he did. She promises Keller that Chris will forgive him and will not ask him to do so. However, Joe does not understand what he has to be forgiven for. Everything he has done was for the family. If there is anything greater than the family, he says, he will put a bullet in his head.

Ann comes out to tell Kate she will do nothing about Keller if Kate tells Chris that she knows Larry is dead. When Kate refuses, insisting that Larry is alive, Ann tells Joe to go away and shows Kate Larry’s letter. The letter is actually Larry’s suicide note and it confirms Kate’s fears – Joe was responsible for Larry’s death.

Chris comes back. He says he is not going to take his father to jail because he has become practical. He sees no reason to punish his father because he has become practical. He sees no reason to punish his father because it is not going to accomplish anything. However, he also says he is going away alone, without Ann, because he knows that she will always blame him for not doing anything about his father. Ann, who wants to protect her chance for future happiness, shows Chris Larry’s letter. Kate begs Chris not to show to Keller, but Chris reads it aloud to him. Keller finally understands that in Larry’s eyes and in a moral sense, the dead pilots were his sons and should have been responsible for their safety. He says that he is going into the house to take his jacket so Chris could take him to jail where he will turn himself in. A moment later, a gunshot is heard. Keller has shot himself.

The Characters

Joe Keller

Joe is nearly 60 years old. He started his life in poverty (started to work at the age of ten), and realized the American dream: from machine shop worker he rose to boss and owner of a successful and prosperous factory. He is an uneducated man who relies on experience and common sense when making decisions. He is a good and loving father and husband, a good provider, who believes that there is nothing more important than the family. He lost his son, Larry, who was a pilot, during the war and wants his remaining son, Chris, to inherit the business he has built with joy and without shame .He is a likable man, liked by his neighbors and their children, who feel at home in his back yard. Joe tends to avoid confrontation and dispels tension by laughter and jokes.

In order to protect his life’s achievements, his family and his business, Joe commits a crime: During the war, a batch of cylinder heads comes out of the process cracked. Keller is afraid that his contracts with the army will be cancelled and his business will be ruined. Therefore, orders his partner to cover up the cracks and ship the defective cylinder heads to the Air Force. This results in the death of 21 pilots whose airplanes crash.

In court Joe denies giving this order over the phone, thus betraying his friend and partner, who is the only one to be punished for the crime. Joe’s world view is very narrow and he does not understand his responsibility to those pilots and to society. He claims that he did not act any differently than other businessmen who made money during the war.

After reading Larry’s suicide note, Joe understands that Larry committed suicide because of his crime. At this moment, he understands the enormity of his crime and shoots himself.

Kate Keller

Kate is her early 50’s. She is first and foremost a loving mother who wants to protect the integrity of her family. She is also a woman who can show a great deal of sympathy to others but uses it to manipulate, George, for example. She is an intelligent woman with sharp instincts and Joe relies on her wisdom.

Kate knows that Joe is guilty but lies about it in order to protect him and probably also to protect the comfort in which she lives. As a result, she refuses to believe that her son, Larry, who was reported missing three years before, is dead. In her mind, if Larry is dead, his father killed him and she cannot accept it. In her world, God does not allow a father to kill his son. This is why she refuses to let Chris marry Ann, who used to be Larry’s fiancée. She seems quite irrational in her attempt to find signs that will support her belief that Larry is alive: she believes in dreams and even turns to astrology. She continues to try to protect Joe unity the very end, begging Chris not to take him to the police.

Chris Keller

 Chris does not like confrontation and therefore hides his intentions towards Ann from his mother and lies when he tells Ann that the neighbors have forgotten about Joe’s and her father’s trial and conviction. He is a good and loving son, who went to work for his father although he does not like the business very much, because his father expected him to do so.  He admires his father for his courage to face the neighbors after his release from prison.

Chris is presented as an idealist: he encourages Jim to do research although it pays much less that being a doctor, he fought for his country during the war, was wounded and lost many of his men; he hoped that after the war people would be better and more responsible for one another, as his soldiers were; he feels he does not deserve Ann’s love because he joined he materialistic world, going to work for his father.

Sue, Chris’s neighbor, however, accuses him of phony idealism and Chris himself admits that he is practical: he may not want his name on the firm, but he does take money from it, even though he suspects it not clean. He prefers not to deal with his suspicions. When he discovers Joe’s crime, he confronts his father and accuses him of being worse that an animal, but after spending hours on his own thinking, he decides not to turn his father in because it will not accomplish anything and because Joe is no worse than other businessmen who made money during the war. Only after reading Larry’s letter, is he ready to bring is father to justice. When his father shoots himself he is filled with guilt and remorse.

Ann Deever

Ann is twenty six. She is Steve Deever’s daughter, and was Larry’s fiancée. She is a strong young woman. She turned her back on her father after his conviction and Larry’s suicide, went to live in New York and found a job. She started corresponding with Chris and come to the Kellers’ at his invitation, with the intention of getting married.

She is not afraid to confront Kate and tell her she is not waiting for Larry and knows he is dead.

Ann has known that Larry is dead for a long time because he wrote to her about his intention to commit suicide. She did not reveal this information to the Kellers, because she had pity on them and did want them to know how and why Larry died.

After Joe’s crime is revealed, Ann is ready to make a deal with Kate: she will do nothing about Keller if Kate tells Chris she knows Larry is dead and makes it possible for him to marry her. When Kate goes on with her refusal, she shows Kate Larry’s letter. When Chris announces that he is leaving without her, because she will always blame him for not bringing his father to justice, she shows Larry’s letter to him too. In this way she is also a factor in bringing about Joe’s suicide.

George Deever

George is the son of Steve Deever, and Ann’s brother. When he came back from the war, where he was wounded, he studied law and became a lawyer. He cut off all connections with his father after his conviction.

He arrives at the Keller’s after his first visit to his father in jail in three years. He went to visit his father because he wanted to tell him of Ann’s coming wedding. After listening to his father, George, he feels guilty because of his mistreatment of his father. He is angry at Keller for betraying his father and making him he patsy. He comes to the Kellers’ to prevent Ann from marrying Chris because Joe ruined their family.

Joe and Kate are afraid of George because he is a lawyer and may want to reopen the case. They manage to disarm George with kindness, plans for the future and memories that show Steve never took responsibility for his mistakes. Kate’s slip of the tongue when she says Joe has not been sick for fifteen years exposes the truth about Joe’s guilt. Though George now knows that Joe lied in court and was responsible as much as his father for the death of the pilots, he does not succeed in convincing Ann to leave with him.

Dr. Jim Bayliss

Jim is the Kellers’ neighbor who lives with his wife Sue and their family in the house that belonged to the Deevers. He likes to do research and missed the days when he did it, but research pays very little and his wife demanded that he be a doctor and treat even those  who are not really sick in order to earn money. Jim used to have ideals but has been forced to compromise.

Jim is a good neighbor who helps his neighbors, for example, he picks up George from the s on Kate in the middle of the night.  He is not judgmental and does not judge Joe, even though he has known about his crime for a long time.

Sue Bayliss

Sue is Jim’s wife. She has gained power over her husband because she supported him by working as a nurse while he studied medicine. She is a greedy woman who does not want her husband do research because It pays very little. She prefers that Jim hold the hand of high-paying patients who are not really ill. She is practical and not idealistic. This is why she asks to take up housekeeping far away from the neighborhood, so that Chris will not be able o influence her husband to return to research.  She feels at home in the Kellers’ backyard, but resents the fact that Jim prefers helping them rather than taking her to the beach. She is a bitter and jealous woman.

Frank Lubey

Frank is one of the Kellers’ neighbors. He believes in astrology because he was never drafted as he was always one year too old. While Chris, Larry and George were fighting overses, Frank married, had 3 children, built a business and paid his mortgage.

Lydia Lubey

She is Frank’s wife. She used to be George’s sweetheart, but when George enlisted she gave him up, married Frank and had 3 children. She is a harmless person who understands little about the world beyond her home.

Bert

Bert is a neighborhood kid who likes to play in the Keller backyard where there is supposed to be in prison in the basement and Keller is a chief policeman. His highlights Joe’s likeable, fatherly image.

Written by עידן

מה קורה קוראים וקוראות יקרים:)?

אני עידן ואני המנהל והמייסד של אתר Widgeti ואת ערוץ היוטיוב שלנו:)

אני מגיל קטן חיי ונושם טכנולוגיה!
מהwindowsXP ועד היום אני אוהב טכנולוגיה, לומד טכנולוגיה ונכון לשלוש שנים האחרונות גם כותב ומפיק תכני טכנולוגיה.

סמארטפון - iPhone11 | מחשב: MacBook Pro 15" 2017

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

The Road Not Taken סיכום לבגרות | סיכום לבגרות בספרות אנגלית מודול F

איך מורכבת הבגרות באנגלית?