in

מתחרה ישירה מול הענקיות גוגל ומייקרוסופט – חברת מאנדיי דוט קום הישראלית השיקה את workdocs

עוד צעד במהפך של חברת האינטרנט הישראלית Monday.com לעולם ה WorkOS

החברה הישראלית Monday.com השיקה מערכת ליצירה ולעריכה של מסמכים שיתופיים שכוללים אובייקטים דינמיים, שמתעדכנים בזמן אמת.

חברת מאנדיי דוט קום monday.com(NASDAQ: MNDY הישראלית שהתחילה כמעכת לניהול זמן בתוך ארגונים היום כוללת הרבה יותר יכולות ומגדירה את עצמה ״כמערכת הפעלה לעבודה״ – WorkOS. היום (ג’) עושה החברה עוד צעד ומשיקה את monday workdocs – מה שנראה כמו הטייק שלה על שירותים כמו Notion, גוגל דוקס ובעיקר פלטפורמת Fluid המרשימה של מיקרוסופט.

סרטון ההשקה הרשמי

לדברי החברה, הצורך בפיתוח היכולת החדשה של פלטפורמת העבודה של מאנדיי, נובע מתוך ההבנה שפעמים רבות מסמכים משמשים כנקודת פתיחה – “דף חלק”, קנבס להנעת תהליכי עבודה. באמצעות monday workdocs, החברה מאפשרת ללקוחותיה לנהל את עבודתם, הרעיונות שלהם והמידע שלהם באופן בלתי מובנה ופתוח לחלוטין, כולל יכולות מתקדמות מבוססות ” real time engine” ו”connectivity”. מעבר להעמקת השימוש בפלטפורמה, בחברה רואים בכך גם הזדמנות מצוינת להגדיל את הנגישות ולהרחיב את אופן ההתנסות והאימוץ של מאנדיי על ידי לקוחות חדשים.

“אנו יודעים שעבודה עבור צוותים יכולה להתחיל בכל מיני דרכים, בדרך מובנית כמו בורד (board), או תהליך שיתופי כמו סיעור מוחות”, “monday workdocs הוא השלב הטבעי הבא להעצמת צוותים באמצעות מערכת הפעלה לעבודה. עם monday workdocs, לצוותים בכל גודל יש קנבס ריק על מנת להניע את הרעיונות שלהם ולהפוך את המילים לפעולות ותהליכי עבודה. כעת, לשיתוף פעולה באמצעות מסמכים יש כוח להניע את העבודה ולסייע לצוותים להתקדם”.

טל הרמתי, Tech Lead במאנדיי

מה מייחד את ה-Workdocs?

עבודה משותפת, בזמן אמת – מתוך ההבנה, ששיתוף פעולה המבוסס על מסמכים הוא קריטי לתהליכי עבודה רבים, בנו במאנדיי “מנוע בזמן אמת” – טכנולוגיה חדשה לגמרי המאפשרת למאות אנשים לעבוד יחד. במאנדיי צופים כי המנוע מעניק בסיס חזק שיאפשר שימושים חדשים ובלתי צפויים במסמכים. לא משנה כמה אנשים משתפים פעולה או מקלידים בו זמנית ב- workdocs, המשתמשים אינם “דורסים”  זה את זה בעת העבודה המשותפת או יוצרים דיליי כלשהוא. 

דרך חדשה להסתכל על מסמכים: בלוקים ולא טקסט אחד – התפיסה של מאנדיי היא שמסמכים אינם טקסט אחד רציף, אלא בנויים מ”בלוקים”. ב- monday workdocs, כל פסקת טקסט מעוצבת כבלוק, אליו ניתן להוסיף ווידג’טים ולקשר נתונים. המשמעות היא עריכה קלה, גרירה ושחרור של משפטים, יכולת לערוך בנפרד כל בלוק ואפשרות להוסיף אובייקטים מתוך הפלטפורמה. בנוסף, המסמכים כוללים יכולות של “מסע בזמן” המסייעות למשתמשים לחזור אחורה לגרסאות קודמות של בלוקים במסמך (למשל פסקה ספציפית) מבלי לשנות את שאר המסמך.

מסמך מחובר ומקושר מאי פעם, מעודכן תמיד – המסמכים של monday workdocs כוללים קישוריות לאובייקטים שונים המתעדכנים בזמן אמת (live objects), כחלק משכבת ​​הקישוריות שמספקת מערכת ההפעלה של מאנדיי. ב”מסמך המחובר” ניתן לשבץ במסמכים כל אובייקט וודיג׳ט של המערכת, כגון תרשימים וטבלאות, אשר יעודכנו בכל פעם שמקור הנתונים שלהם משתנה. תכונה זו הופכת את monday workdocs לעוד אופן עבור המשתמשים לבנייה של יישומי עבודה על גבי מאנדיי ללא צורך בקוד (no code). באמצעות חיבור המסמכים לשאר המרכיבים של מאנדיי, המסמכים הופכים למרחב חי ונושם לעבוד עליו עם נתונים המעודכנים כל הזמן, ללא כל צורך בהעלאה, הורדה או עדכון ידני בכל שינוי.

ממילים לפעולות – על אף שחלק גדול מתהליכי עבודה ופרוייקטים מתחיל באמצעות מסמכים וכתיבת טקסט, הריי שבפועל המסמכים מנותקים בדרך כלל מהמקום שבו העבודה מתרחשת בפועל (למשל, יש צורך “לצרף” מסמך לדוא”ל או לפתוח אותו מיישום אחר). monday workdocs מאפשר את נקודת הפתיחה של העבודה, אך לא פחות חשוב מכך – את המשך עבודה. הטקסטים ושיתוף הפעולה הבלתי מובנה של צוותי העבודה על גבי המסמכים יכולים להפוך בקלות לפריטים הניתנים לביצוע, משימות, פרוייקטים ותהליכי עבודה. 

חוויה דיגיטלית אמיתית – מסמכים כפי שאנו מכירים אותם כיום מעולם לא תוכננו לשמש בדרך שבה צוותים רבים משתמשים בהם כיום. רובם נבנו כך שבסופו של דבר ניתן יהיה להדפיס אותם. לעומת זאת, monday workdocs מיועדים לשימוש שוטף ודינמי בעבודה והם בנויים כמו יישומים, כך שחווית המשתמש טובה יותר וקיים חיבור חלק ורציף בין מסמך העבודה – לעבודה. במאנדיי רואים הזדמנות להפוך את המסמכים ההתחלתיים לכלי עבודה אמיתיים ויעילים שאנשים יכולים להשתמש בהם לעבודה משותפת וטובה יותר. 

מעבר למשתמשי מאנדיי כיום, הכלי החדש זמין בחינם במסגרת החבילה הבסיסית free tier

Written by עידן

מה קורה קוראים וקוראות יקרים:)?

אני עידן ואני המנהל והמייסד של אתר Widgeti ואת ערוץ היוטיוב שלנו:)

אני מגיל קטן חיי ונושם טכנולוגיה!
מהwindowsXP ועד היום אני אוהב טכנולוגיה, לומד טכנולוגיה ונכון לשלוש שנים האחרונות גם כותב ומפיק תכני טכנולוגיה.

סמארטפון - iPhone11 | מחשב: MacBook Pro 15" 2017

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא רק טסלה: שלושה רכבים חשמליים מעניינים שצפויים לנחות בישראל עד סוף השנה

אנשים שפתרו את הבעיות שלהם בזכות חשיבה מחוץ לקופסא