in

WTFWTF

הצד האפל והבעייתי של שירות ה Apple Card (דעה)

כן האפל קארד נראה מעולה אבל…

שירות כרטיסי האשראי החדש של אפל, האפל קארד (Apple Card) הושק בארצות הברית (וצפוי במהלך השנה להגיע לעוד מקומות בעולם), ולמרות שמדובר בשירות מעולה שבהחלט גם אני מחכה בקוצר רוח שהוא יגיע ארצה, יש לו גם צד אפל ובעייתי.

כל הפרטים על כרטיס האשראי של אפל ה Apple Card

האפל קארד הוא כרטיס אשראי דיגיטלי שישולב באפליקציית הארנק של אפל.

“אנחנו עומדים לשנות את חווית כרטיסי האשראי ….. בשירות התשלומים אפל פיי (Apple Pay) שלנו נעשו מעל לעשרה מיליארד עסקאות עד היום ומספר העסקאות הולך וגדל …. ניתן להירשם לקבלת הכרטיס באמצעות האייפון. דרך האפליקציה ניתן לבדוק כמה הוצאות נעשו דרך הכרטיס וליצור קשר עם אפל כדי לשאול שאלות בקלות באמצעות אפליקציית המסרונים imessage”.

טים קוק מנכ”ל אפל

כרטיס האשראי מגיע בשיתוף פעולה עם בנק ההשקעות, הענק, גולדמן סאקס וחברת האשראי מאסטרקארד. המספר הייחודי לכל כרטיס מאוחסן בשבב אבטחה מיוחד, ובכך השימוש בכרטיס מאובטח ברמה גבוהה הרבה יותר מכל כרטיס אשראי אחר. החברה הכריזה כי אפל תשתמש ברשתות נוירונים, (מכונה לומדת AI) כדי לפענח שמות מורכבים של בתי עסק ולהציג באופן ברור מאיפה נעשתה כל רכישה, ואף הצהירה כי על כל רכישה המשתמש יקבל החזר במזומן על 2% מסכום הרכישה ושלושה אחוזים אם מדובר בקניה בחנות של אפל, בנוסף לכן החברה ציינה כי אין עמלות, לא מוצהרות וגם לא כאילו באותיות קטנות.

בנוסף לכרטיס הדיגיטלי, אפל השיקה כרטיס אשראי פיזי בעיצוב יוקרתי מטיטניום כיאה לאפל, בנוסף לכן על הכרטיס לא יהיה מספר. הכרטיס ישמש במקומות אשר לא מקבלים תשלום באמצעות האייפון, אך בו ההחזר במזומן יהיה נמוך מזה שתקבלו בשימוש באפליקציה, אחוז בודד מסכום הרכישה בכרטיס הפיזי אל מול שניים בשימוש באפליקציה.

הכרטיס הושק כרגע רק בארצות הברית, אך הוא צפוי להגיע למדינות נוספות במהלך השנה הקרובה, ובתקווה הוא גם יעשה עלייה.

אז מה הבעיה עם הכרטיס?

הבעיה מתחילה כאשר חושבים קצת על מה זה אומר כרטיס אשראי של אפל. כרטיס אשראי של אפל זמין רק במכשירי iOS כלומר, כדי להישתמש בשירות צריך להיות בעל של אייפון וזאת בהחלט בעיה. כבר היום המעבר לאנדרואיד מאייפון הוא ממש לא פשוט. הקושי להפרד מהמשק הנוח והפשוט של אפל ה iOS, להיפרד מאפליקציית iMessage, תירוצים כמו: כל הדברים שלי כבר שמורים על ה iCloud, או האקו סיסטם המדהים של אפל לא מאפשר לי לעזוב את החברה. לכל זה הצטרף גם מעכשיו פרידה בשירות כרטיסי אשראי, האפל קארד.

כלומר אפל עושה הכל כדי “ללכוד” אותנו בתוך המערכת שלה, ולא אין בזה בעיה מוסרית (לפי דעתי), אפל היא חברה שמטרתה הוא רווח וזאת הדרך הנכונה לעשות זאת. אך זה אומר שהשירות של כרטיסי האשראי יקשה עוד הרבה יותר על המעבר והניתוק מאפל, ואף יתקטין את הסיכויים שלנו משתמשי האייפונים לעזוב את מוצרי החברה, שירותים כמו האפל קארד הופכים את המשתמשים למעין “לקוחות שבויים” של אפל.

בשורה התחתונה, השקת כרטיס האשראי של אפל האפל קראד היא צעד מבורך, ונכון של החברה שיקל על חיי משתמשי האייפון, עם זאת שימו לב שמעבר שהשימוש בו יקשה עלכם אפילו עוד יותר ברגע שתרצו לעזוב את המערכת של אפל. וגילוי נאות, אני בעצמי משתמש באייפון, ואני ממש לא מתכוון לעזוב, אני מאוד אוהב את האיקו סיסטם שאפל יצרה, ואני בהחלט מחכה בקוצר רוח ששירות האפל קראד יגיע ארצה, ואני ללא ספק יהיה לקוח של השירות, אך קשה שלא לפחד מעט מכך שאנו (משתמשי האייפון) הופכים ללקוחות שבויים של אפל, וכי אולי ברגע שאני ארצה לעזוב את אפל ולעבור לאנדרואיד, שירותים של אפל כמו האפל קארד יהפכו את המעבר הזה לקשה מאוד עד בלתי אפשרי.

Written by עידן

מה קורה קוראים וקוראות יקרים:)?

אני עידן ואני המנהל והמייסד של אתר Widgeti ואת ערוץ היוטיוב שלנו:)

אני מגיל קטן חיי ונושם טכנולוגיה!
מהwindowsXP ועד היום אני אוהב טכנולוגיה, לומד טכנולוגיה ונכון לשלוש שנים האחרונות גם כותב ומפיק תכני טכנולוגיה.

סמארטפון - iPhone11 | מחשב: MacBook Pro 15" 2017

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו תוכן לאתר Widgeti – איך לעלות תוכן לאתר Widgeti? מדריך

עדכון תוכנה במכשירי האנדרואיד גורם לכך שהסוללה נגמרת מהר הרבה יותר, איך פותרים את זה?