in

סקירה מלאה Apple MacBook Air 15 Inch: מסך גדול יותר ולא רק

הם הגדילו את המסך למחשב הנייד האהוב ביותר ובכך גם הגדילו את הקהל מטרה של המחשב.

זה עבר הרבה זמן, אבל לאפל יש סוף סוף גרסת 15 אינץ’ של ה-MacBook Air הקלאסי. אני אומר הרבה זמן כי אני זוכר שסיקרתי שמועות על 15 אינץ’ Air לפני יותר מ-10 שנים. אולם הפעם, השמועות היו נכונות – באירוע השנתי של ה-WWDC ביוני, ה-15 אינץ’ Air הופיע לראשונה לצדאוזניות Apple Vision Pro.

מבין השניים הללו, ברור שה-Air בגודל 15 אינץ’ הוא הפרקטי יותר והמשתלם יותר. למעשה, מתוך כל המוצרים שהודיעה אפל ב-WWDC, ה-MacBook Air 15 בגודל 1,299 דולר בגודל 15 אינץ’היה הכי פחות יקר. והמעשיות שלו נובעת מהיותו שיבוט כמעט מדויק של המצויניםMacbook Air בגודל 13 אינץ’, רק מעט מעורפל.

יש קומץ קטן מאוד של הבדלים בין שתי הגרסאות. ה-15 אינץ’ הוא 3.3 פאונד, לעומת 2.7 פאונד עבור ה-13 אינץ’, אבל טביעת הרגל הגדולה יותר עדיין גורמת לו להרגיש קל מאוד לגודלו. רזולוציית המסך קופצת מעט, מ-2,560×1,664 ל-2,880×1,864, ולמערכת השמע יש ארבעה רמקולים בסך הכל במקום שניים בלבד.

Image for article titled Apple MacBook Air 15-inch Review: A Bigger Screen for a Better View
צילום: דן אקרמן

מלבד זאת, זהה ברובו לאיר בגודל 13 אינץ’, עם שתי יציאות USB-C וחיבור MagSafe בצד שמאל, שקע שמע בצד ימין. גם לדגמי 13 אינץ’ וגם 15 אינץ’ יש את החריץ בהשראת האייפון בקצה העליון של התצוגה כדי להתאים למצלמת הרשת HD המלאה. שני הגדלים מגיעים גם באותם אפשרויות צבע Starlight, Midnight, Space Grey וכסף. אני בודק את גרסת Starlight אבל אני מעדיף את הצבע הנועז והכהה יותר של חצות באופן כללי.

גודל מסך: גדול יותר הוא טוב יותר, לרוב

לקחת את הניידות הכמעט מושלמת של ה-MacBook Air בגודל 13 אינץ’ והגדלת המסך שלו מעט עשוי להיראות כמו שדרוג קטן. למה שמישהו יצטרך את זה? אני מאשים את המעבר לעבודות היברידיות ועבודה מהבית. בעוד שהמחשב הנייד בגודל 13 אינץ’ במשרד הביתי שלך עשוי להתאים לשימוש מזדמן או כמחשב עבודה כשהוא מחובר לצג חיצוני, הוא מעט קטן לשימוש כמכונת הפרודוקטיביות היומיומית שלך לאורך כל היום.

במיוחד אם אתה מרכיב משקפיים, או, כמוני, אתה לובש עדשות פרוגרסיביות ועדיין צריך להגדיל את הזום ב-Google Docs שלך עד 125% או אפילו 150%, המסך הגדול יותר ב-Air החדש הוא פנטסטי. בימים האחרונים, השתתפתיהאייר בגודל 15 אינץ’ עבור מכונת ה-13 אינץ’ הרגילה שלי. מאז שעשיתי זאת, התעלמתי לחלוטין מהצג הגדול יותר שאליו אני מחבר מדי פעם את ה-13 אינץ’ על השולחן שלי. מסך ה-Retina אינו פאנל OLED או מיני LED, אבל הוא עדיין בהיר וברור – מסוגל באותה מידה גם בצפייה בגיליון אלקטרוני וגם בהזרמת טלוויזיה.

צילום: דן אקרמן

המקלדת, תמיד גולת הכותרת של ה-MacBook (לפחות מאז סוף עידן מקלדת הפרפר), היא באותו גודל ופונקציונליות כמו ה-Air בגודל 13 אינץ’, רק עם יותר שטח מת בקצה השמאלי והימני. אבל משטח המגע גדול יותר, בדומה לאלו שבדגמי ה-MacBook Pro הגדולים הנוכחיים.

אחת הדרכים היחידות שבהן הגודל הגדול יותר סובל מאופיו דמוי השיבוט היא ששיוך שתי יציאות ה-USB-C/Thunderbolt בצד אחד, יחד עם חיבור MagSafe, פירושו שניתן לחבר את המחשב הנייד רק בצד שמאל שלו. צד, או לכוח או לאביזרים. עבור גוף מחשב נייד גדול יותר כמו זה, זה יכול להיות לא נוח ולהוביל לניתוב כבלים לא נוח.

גודל שונה, אותו ביצוע

בבדיקות הראשוניות שלי, הרצתי כמה אמות מידה על המכונה הזו ועל ה-M2 13 אינץ’ MacBook Air של השנה שעברה. שתי המערכות קיבלו ציון כמעט זהה באפליקציות כמו GeekBench, Cinebench ו-3DMark.

לשימוש יומיומי, פוטושופ ברמה בינונית ואפילו משחק משחקים, שבב M2 בדגמי ה-MacBook Air הנוכחיים הוא יותר מעוצמתי מספיק. עשיתי גם הרבה עריכת וידאו קלה במערכות M1 ו-M2.

השבבים המתקדמים יותר, ה-M2 Pro וה-M2 Max, נמצאים רק במחשבי Mac יקרים הרבה יותר, כולל מחשבי ה-Mac Studio ו-Mac Pro ומחשבי ה-MacBook Pro בגודל 14 אינץ’ ו-16 אינץ’. ולמרות שהמסכים הגדולים יותר בדגמי ה-MacBook Pro הם מעולים, החל מ-2,000 דולר עבור ה-14 אינץ’ ו-2,500 דולר עבור ה-16 אינץ’, זו השקעה גדולה אם אתה רק מחפש עוד נכסי מסך.

צילום: דן אקרמן

כמובן, עם מסך גדול יותר כמו זה של Air החדש, אתה צריך לנסות כמה משחקים (אם כי שלךאפשרויות משחק של Mac הם … מוגבלים). Resident Evil Village ו-No Man’s Sky הם כמה דוגמאות טובות למשחקים עדכניים (יחסית) מתקדמים שפועלים היטב במחשבי M2 Mac. ועם מסך גדול יותר,ה-Mac בגודל 15 אינץ’ בעל מסך נהדר למשחקי ענן, תוך שימוש בשירותים כמו GeForce Now מבית Nvidia. רבים ממחשבי הגיימינג האהובים עלי הם דגמי 15 אינץ’ בימינו. גודל המסך עובד היטב מבלי שגורם הצורה הכללי יהפוך לשולט; כלומר, זה עדיין נייד בקלות.

אם אתה בעל MacBook מסור עם M1 או M2 13 אינץ’ MacBook Air עדכני יחסית, קשה להצדיק את ה-15 אינץ’ כרכישה נוספת. אבל אם אתה מחליף או סוחר ב-Air ישן יותר או אפילו ב-MacBook Pro ישן יותר, כמו דגם אינטל מיושן, אז ה-15 אינץ’ Air יהיה הבחירה שלי עבור מחשב נייד שנשאר באותו מקום רוב הימים. לנסיעות תכופות או יומיומיות, ה-13 אינץ’ Air הוא עדיין הבחירה הטובה ביותר שלי, גם אם זה אומר שאני עדיין צריך להגביר את רמת הזום במסמכים שלי.

Written by אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנה הסיבה שטוויטר עומד להיות פחות שימושי עבור כולם (דעה)

האייפון שלכם ומוצרי אפל אחרים עומדים להיות קלים יותר לשימוש – וזה למה