in , ,

כמה מיסים צריך לשלם בקניות באינטרנט? המדריך המלא לחישוב מיסים בקנייה ברשת

חודש המבצעים הלו הוא נובמבר הגיע, וזה אומר מבצעי ענק של פעם בשנה בחול החנויות האינטרנטיות – אמזון (Amazon) , אייביי (eBay) , עליאקספרס (AliExpress) ועוד. אחד הדברים הלא ברורים, והיכולים ליקר מאוד את המחירים של המוצרים באתרי קניות ברשת, הוא מיסים על קניות ברשת, איך מחשבים מיסים בקניות ברשת? מתי תצטרכו לעבור דרך המכס? כמה מע”מ תשלמו? ומה קורה אם ביקשו מכם יותר מס ממה שאתם אמורים לשלם? הנה המדריך המלא!

לעמוד המבצעים הגדול – מבצעי חודש נובמבר בלאק פריידי, יום הרווקים הסיני Cyber Monday לחצו כאן!

רשתית כל, שימו לב שיש אתרים בינלאומיים שמחשבים את עלות המס בתוך האתר יחד עם עלות המשלוח, אחד מהם הוא אמזון. על מנת לבדוק את העלויות, מתחת למחיר של מוצר באמזון, בכיתוב קטן יותר בצבע אפור – כתוב עלות המשלוח והמיסים (אותם יש לשלם לאמזון בעת ההזמנה). בלחיצה על המילה Details (פרטים) שנמצאת בצבע כחול, תפתח חלונית המפרטת את העלויות, מה מחיר המוצר, מה עלויות השילוח לישראל, מה עלות המיסים, ומה המחיר המלא.

עם זאת, שימו לב שרוב האתרים לא מחשבים את המיסים בתוך האתר, ולכן יש לחשב את המיסים על המוצר, כך תעשו זאת:

הדרך הראשונה, ופשוטה ביותר היא פשוט להשתמש במחשבון המכס של אתר Widgeti הוא פשוט וקל ויחסוך לכם את כל עבודת החישוב – למחשבון המכס של אתר Widgeti לחצו כאן!

הדרך השנייה היא לחשב אז הנה החוקים: אם המחיר של מוצר מסוים או של מספר מוצרים שרכשתם באותה הזמנה לא עולה על 75 דולר, ושימו לב שהכוונה היא רק לערך של המוצרים לא כולל המשלוח והביטוחים השונים,. אתם לא תצטרכו לשלם מיסי יבוא אם הזמנתם אוזניות ב- 70 דולר ועלות המשלוח היא 15 דולר, כאשר היא תגיע לארץ. שימו לב, הפטור אינו חל על טבק ואלכוהול.

מ- 75 ועד 500 דולר

אם תרכשו מוצר שמחירו נע בין 75 – 500 דולר תהיו פטורים ממכס, אך תצטרכו לשלם מע”מ, ועל מוצרים מסוימים אפילו תצטרכו לשלם גם מס קנייה. אם הזמנתם רמקול ב- 450 דולר והמשלוח עולה 70 דולר, תצטרכו לשלם 17% מע”מ על הסכום הכולל של מחיר המוצר + מחיר המשלוח והביטוח. כלומר: 450 דולר + 70 דולר = 520 דולר, ולסכום הזה תוסיפו עוד 17% מע”מ. סך הכל תצטרכו לשלם 608.4 דולר.

501 עד 1,000 דולר

אם תזמינו מוצר בשווי 501 – 1,000 דולר תצטרכו לשלם גם מע”מ, גם מס קנייה (אם רלוונטי) וגם מכס. איך מחשבים כמה מס צריך לשלם ? ערך המוצר + 17% מע”מ + מס קנייה (במידה שרלוונטי) + דמי המשלוח והביטוח (אם יש), ולזה תוסיפו גם תשלום למכס לפי הערך של המוצר.

מעל 1,000 דולר

על מוצרים שערכם עולה על 1,000 דולר תצטרכו לשלם מע”מ + מס קנייה (אם רלוונטי) + מכס, בידיוק כמו שמשלם יבואן שמייבא ביבוא מסחרי. גם כאן תצטרכו לשלם מס לפי הערך הכולל של המוצר + דמי המשלוח והביטוח. 

שאלות ותשובות לקנייה ברשת

הזמנתי כמה משלוחים נפרדים בסכום כאשר כל אחד נמוך מרף המס. יהיה לי פטור ממיסים?

לפי רשות המיסים, שתי חבילות (או יותר) שיישלחו מאותו ספק לאותו לקוח בהפרש של עד 72 שעות ייחשבו כמשלוח אחד והמס יחושב לפי ערכן הכולל. צרכני אונליין רבים מעידים שנדיר שאיחוד החבילות קורה בפועל, אך כדאי לשים לב לתקרות הפטור ולהקפיד על מועדי ביצוע ההזמנה כדי לא להיחשף לתשלומי מס לא צפויים. המכס גם יכול לבדוק חבילות אם הערך שדווח לא סביר בעיניו

המס שדורשים גבוה ממה שעליי לשלם, מה לעשות?

ניתן להגיש בקשה לבירור בסניף הדואר לפני שחרור החבילה. זכותכם להיות נוכחים בעת בדיקת החבילה בעקבות ההשגה.

מה קורה אם קניתי באמזון וחישבו לי מס גבוה מדי?

באמזון המס מחושב מראש בקופה כך שתקבלו מחיר סופי ללא הפתעות. אם טעו לטובתכם אמזון לא תגבה מכם שקל נוסף. אם טעו לרעתכם: תקבלו החזר כספי תוך 60 יום באופן אוטומטי.

האתר לא שולח לישראל או שולח במחיר מופרז. יש מה לעשות?

יש חברות שילוח שמספקות כתובת בארה”ב או אירופה שניתן לשלוח אליה, והן ישלחו את החבילה ארצה. העלות בהתאם למשקל החבילה, החל מכ-20 דולר. מס, אם יידרש, ישולם דרכן.

Written by עידן

מה קורה קוראים וקוראות יקרים:)?

אני עידן ואני המנהל והמייסד של אתר Widgeti ואת ערוץ היוטיוב שלנו:)

אני מגיל קטן חיי ונושם טכנולוגיה!
מהwindowsXP ועד היום אני אוהב טכנולוגיה, לומד טכנולוגיה ונכון לשלוש שנים האחרונות גם כותב ומפיק תכני טכנולוגיה.

סמארטפון - iPhone11 | מחשב: MacBook Pro 15" 2017

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אפל צפויה לחשוף את מחשבי המק מבוססי Apple Silicon באירוע בעשירי בנובמבר

מבצעי חודש נובמבר 2020 – עמוד מבצעי חודש נובמבר המבצעים הכי שווים ברשת