in

הנה הסיבה שטוויטר עומד להיות פחות שימושי עבור כולם (דעה)

דעה: אילון מאסק רוצה שחברות ישלמו

המאמצים של אילון מאסק לסחוט כמה שיותר כסף מכל משתמשי טוויטר קטנים וגדולים מאוד מובילים ליציאה של לא רק חברים באתר, אלא של כלי עזר בפלטפורמה.

אף אחד לא יכול או צריך לטעון שטוויטר הייתה במצב מצוין כאשר אילון מאסק קנה אותה תמורת 44 מיליארד דולר (וכנראה שילם יותר מדי בהרבה). הוא היה נפוח, מלא בטרולים, וכנראה נשרף במזומנים, אבל בבסיסו, טוויטר עדיין היה שימושי ביסודו לחלק נרחב של האוכלוסייה המקוונת.

 

האם זה סופה של טוויטר?

ירידת הערך החלה כאשר מאסק הסיר את המחאות Legacy Blue Verified ממיליוני משתמשים, כולל מפורסמים ואנשי תרבות גדולים. במקום לשלם תשלום חודשי, רבים, שחשו שהם תלויים לייבוש על ידי מאסק, הלכו ברגל (אולי בימים האחרונים, לבלוסקי ) . 

כעת, עם זאת, חלק מהחברות והשירותים חושבים מחדש על נוכחותם בטוויטר, כאשר אחד הרעיונות האחרונים של מאסק תופס מזומנים נכנס לתוקף: להגדיל באופן קיצוני את המחיר עבור גישה ל- API של Twitter ובעצם לבטל את רמת הגישה החינמית.

API הוא ממשק תכנות יישומים שיכול להתמודד עם האינטראקציה בין שני שירותים או פלטפורמות שונות.

גישה לממשקי API של Twitter אפשרה לחברות לנצל את שפע הנתונים בזמן אמת של טוויטר כדי לבנות שירותים בפלטפורמה ומחוצה לה שיוכלו לאצור ציוצים, לנתח תנועה מהפלטפורמה, לעקוב אחר סנטימנטים, או אפילו להפוך ציוצים לאוטומטיים על סמך פרמטרים מסוימים של נתונים חיצוניים. .

מה עובר על טוויטר

עד לאחרונה, רוב החברות יכלו להתחמק משימוש בשכבת הסטנדרטית החינמית של גישת API, אך כעת, כפי שדיווחה Wired בחודש שעבר(נפתח בלשונית חדשה), ייתכן שאותן חברות יתבקשו לשלם עד $42,000 לחודש.

למרות שטוויטר ביצעה את השינוי בסוף החודש שעבר, הדומינו של התגובה רק מתחילים ליפול.

כבר שמתי לב שכמה חברות נסוגות משילוב ניתוח טוויטר כחלק מחבילת הנתונים שלהן ( Parsely Analytics(נפתח בלשונית חדשה), שבו אני משתמש, הוא אחד) אבל גם הצרכנים מתחילים להרגיש את ההשפעה.

מוקדם יותר השבוע, רשות התחבורה המטרופוליטנית של ניו יורק בחרה לכבות(נפתח בלשונית חדשה)כל התראות השירות בזמן אמת בטוויטר שהופעלו על ידי, ניחשתם נכון, גישה לממשקי API של Twitter. כפי שדיווח בלומברג(נפתח בלשונית חדשה), הנימוק היה פשוט: כמעט 50,000 דולר לחודש היו יותר מדי לשלם עבור הפריבילגיה.

סביר להניח שגם בוטים של טוויטר המספקים עדכונים חיים בטוויטר ייעלמו. במקרים מסוימים, טוויטר יסגור אותם אם הם מסרבים לשלם עבור גישה ל- API של Twitter.

שירות טוויטר אחד כזה היה אפליקציית ה-Thread Reader, שהתגלגלה אוטומטית וייצגה שרשורי טוויטר ארוכים בקישור אחד. החל מה-13 באפריל, טוויטר השעתה את הגישה של ThreadApp.

There is a chance that Twitter is about to become less useful and many of these small bots that do things like automatically delete Tweets for you or, more significantly, automatically post-earthquake alerts(opens in new tab) on Twitter, could disappear as they’re asked to pay for access to Twitter’s services.

Even before Musk enacted his new API access rates, he was shutting down access to third-party services. The decade-old Twitter client TweetBot (opens in new tab)was forced to shut down in January after Musk unexpectedly shut off API access.

While you could make the case that free access to Twitter’s data was never a good idea, trying to charge almost $50,000 a month and expecting everyone from small businesses to public services, and some small-time bots to suddenly start paying it is ridiculous.

Musk’s efforts to replace the advertising dollars he drove away through a series of bad moves and strategic fumbles will likely result in a rapidly-deteriorating platform being even less useful to exactly those who Musk is desperately trying to attract to the platform.

So, if you notice one of your favorite Twitter feeds is no longer delivering that daily drip of useful information, you can probably blame Elon Musk, and if you leave Twitter because of that, well, Musk has only himself to blame.

Written by אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סיכום מלא מליצתי בדאגתי / שלמה אבן גבירול – סיכום לבגרות בספרות [עדכני]

סקירה מלאה Apple MacBook Air 15 Inch: מסך גדול יותר ולא רק