in

בזק בינלאומי משיקה את Safey – אפליקציה חדשה להגנה על ילדים בסמארטפון ובמחשב

חברת בזק בינלאומי משיקה את Safey  – אפליקציה חדשה להגנה על ילדים בסמארטפון ובמחשב הכוללת יכולות של איתור מיקום הילד 24 שעות אחורה וניטור וחסימת תוכן פוגעני ברשתות החברתיות לפי גיל הילד.

לפי סקר מיוחד שערכה החברה לרגל ההשקה:

לשליש מבני ה-6 כבר יש סמארטפון,  71% מההורים דיווחו כי ילדם או ילד שהם מכירים נחשף לתוכן לא הולם ברשת: אלימות, פוסטים מעליבים, פורנו והזמנה לפגישה על ידי אדם מבוגר.

  • 81% מההורים בישראל חוששים במידה רבה או במידה רבה מאוד מחשיפת ילדיהן לתכנים לא הולמים ברשת האינטרנט

החופש הגדול הגיע ועמו ההתגברות של הסכנות המצויות ברשת האינטרנט. חברת בזק בינלאומי מודיעה היום על השקת שירותSafey, אפליקציית בקרת הורים חדשה אשר עוזרת להורים להיות מעורבים מבלי לפגוע בפרטיות ובעצמאות הילד.

האפליקציה החדשה היא מבית פיור סייט והיא מציעה מגוון שירותים חדשניים לסינון תכנים וסקירת התוכן שהוא צורך: ראשית ניתן להגדיר פרופיל לפי גילו של הילד וכך לא לחסום אוטומטית כל תוכן, אלא להתאים אותו לגילו. האפליקציה יודעת להתריע על התכתבויות פוגעניות אליהן הילד נחשף או מנהל בעצמו, היא חוסמת תכנים בעיתיים אליהם הילד נכנס, מנהלת את זמן המסכים ומנטרת אפליקציות שמותקנות על המכשיר וביניהן: Whatsapp, Facebook ו- Instegram.

ספטי פרטיות ברשת בזק

האפליקציה זמינה גם לאייפון וגם לאנדרואיד ומותאמת להפעלה על ידי שני ההורים. כמו כן ניתן לשייך מספר מכשירים לאותו ילד (למשל סמארטפון וטאבלט).

תכונה חשובה נוספת באפליקציה החדשה היא האפשרות לקבל התראה על המיקום של הילד ולקבל פירוט של מיקום הילד 24 שעות אחורה – כך שאם הילד נמצא בסביבה בעייתית או במקום שהוא לא אמור להיות בו – ההורה יכול לקבל התראה בזמן שהוא בעבודה.

לרגל השקת האפליקציה ערכה חברת בזק בינלאומי סקר חדש בקרב הורים לילדים בגילאי 6-14 על סכנות האינטרנט לילדים. הסקר מצביע כי 32% מקרב הילדים בני 6 כבר אוחזים בסמארטפון משלהם, החל מגיל 8 לרוב הילדים -56% כבר יש סמארטפון ול-97% מהילדים בקרב גילאי 13-14.

למרות שמרבית ההורים בישראל קנו לילדיהם סמארטפון, הם ממש לא מרגישים בטוחים שלילדים שלהם יש את המכשיר-81% מההורים בישראל חוששים במידה רבה או במידה רבה מאוד מחשיפת ילדיהן לתכנים לא הולמים

ברשת האינטרנט. תחושת החופש הגדול רק מעצימה את החששות: 71% מההורים תופסים את תחושת החופש הגדול כמסוכנת יותר בהשוואה לתקופת הלימודים.

 71% ציינו כי הילדים שלהם או ילד שהם מכירים נחשף לתוכן לא הולם: 53% דיווחו על חשיפה לתכנים אלימים, 47% על שיח פוגעני בקבוצות Whatsapp, 44% על פוסט מעליב על ילד, 18% על תכנים פורנוגרפיים, 5% על קבלה או שליחה של תמונות עירום של ילד אחר ו-4% על הזמנה לפגישה מצד אדם זר.

  • החששות גורמים להורים לנקיטת פעילות אקטיבית בשמירה על ילדיהם במרחב הדיגיטלי לצד השמירה במרחב הפיזי, לעתים, גם למרות הפגיעה בפרטיותם: 83%  מההורים היו רוצים במידה רבה לדעת על גבי אפליקציה מה מיקומם הפיזי של ילדיהם. 

ואכן, 37% מההורים התקינו לילדים בסמארטפון אפליקציה לסינון ומעקב אחרי תכנים, 14% התקינו אפליקציה דומה על הטאבלט ו-21% על המחשב הנייח.

אילן סיגל, סמנכ”ל השיווק של בזק בינלאומי אמר כי:“החששות של ההורים לגבי גלישה לא בטוחה של ילדיהם ברשת הם מוצדקים, לצערנו 71% מההורים מעידים כי הילדים שלהם או ילדים שהם מכירים נחשפו לתכנים פוגעניים. קשה עד בלתי אפשרי להורים כיום להגן על ילדיהם ממידע ותוכן בעייתי או מסוכן שזורם לסמארטפונים ולמחשבים של ילדיהם ללא סיוע טכנולוגי חיצוני, ואכן רוב מוחץ בקרב ההורים – 85% מעדיפים לקבל יכולות ניטור ושמירה על הילדים בעת הגלישה. שירותSafey שפותח לאחר השקעה ומחשבה רבה, יכולה לסייע באופן משמעותי לכל הורה להגן על ילדיו מתכנים פוגעניים והסתובבות במקומות מסוכנים.”

השירות יינתן ללא תשלום לחודש הראשון ולאחר מכן במחיר של 9.90 ₪ לחודש, האפליקציה אינה מצריכה רכישה של ציוד כלשהו.

Written by עידן

מה קורה קוראים וקוראות יקרים:)?

אני עידן ואני המנהל והמייסד של אתר Widgeti ואת ערוץ היוטיוב שלנו:)

אני מגיל קטן חיי ונושם טכנולוגיה!
מהwindowsXP ועד היום אני אוהב טכנולוגיה, לומד טכנולוגיה ונכון לשלוש שנים האחרונות גם כותב ומפיק תכני טכנולוגיה.

סמארטפון - iPhone11 | מחשב: MacBook Pro 15" 2017

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בונים את הסטאפ המושלם ב19,000 שקלים | בנייה בהילוך מהיר

עדכון ענק ל Zoom – פילטרים, אמוג’י, רקעים ועוד